Za najboljše padalo smo izmerili terminalno hitrost-konstantno hitrost, ki jo padalo doseže po daljšem času padanja. Potem lahko izračunamo koeficient c, ki nastopa v zakonu kvadratnega upora:

 


Podatki, ki jih potrebujemo za izračun koeficienta c:  
  1. Površina uporabljenega papirja: 4S (A4) = 0,25 m2

    Komentar: Površina, ki sem jo upoštevala pri izračunu, pa je manjša od površine 4 A4 formatov, ker so robovi zalepljeni skupaj z lepilom. Če upoštevam, da so ti robovi široki 2 cm, je površina manjša za 15%. Upogib padala pri padanju (in s tem zmanjšanje površine) je zanemarljiv. Površina torej znaša 0,21 m2

  2. Sila uteži: Fu = 0,1 N

  3. Gostota zraka: ρzrak = 1,2 kg/m3

Koeficient c, ki ga dobimo iz teh podatkov, ima majhno napako, ki je posledica ocenitve površine padala. Napaka ni večja od nekaj odstotkov. Končno (terminalno hitrost) razberemo iz grafa, ki smo ga dobili z meritvami preko računalnika (s pomočjo programa LoggerPro smo merili čas padanja padal). Iz grafa razberemo, da je končna hitrost 1,7 m/s. To hitrost razberemo kot največjo strmino grafa s(t). To vstavimo v zakon kvadratnega upora in izračunamo koeficient:

 




 




 


Pri padanju padala pride do terminalne hitrosti. Pri dovolj veliki hitrosti, ko je Fu = Fg, pospeška ni več. Takrat je hitrost konstantna. Telo neha pospeševati v trenutku, ko sta Fu in Fg enaki. Zato telo ne more doseči še višje hitrosti, da bi bila Fu, ki je sorazmerna s kvadratom hitrosti, še večja.