GRAF 1: Velikost milnega mehurčka

Po izvedbi poskusa, smo ugotovili, da pri merjenih velikostih (premerov 6, 10 in 14cm) le-ta ne vpliva na življensko dobo mehurčka. Te ugotovitve pa ne moremo posplošiti na vse velikosti, saj ni bilo možnosti napihovanja veliko večjih mehurčkov
.

GRAF 2: Odvisnost od koncentracije milnice

Poskus smo izvedli s tremi različnimi mešanicami milnice. Na podlagi teh meritev se je izkazalo, da je manjša koncentracija ugodnejša za življenjsko dobo milnega mehurčka. Vendar pa glede na dejstvo, da pri zanemarljivi koncentraciji mehurček sploh ne nastane, lahko sklepamo, da odvisnost ni linearna, temveč ima neki maksimum – tam je mehurček najbolj obstojen. Koncentracijo milnice najobstojnejšega mehurčka bi lahko dobili s poskušanjem analogno kot dobimo ničlo funkcije z bisekcijo.

GRAF 3: Odvisnost od koncentracije glicerina

Kot so tudi rezultati potrdili, glicerin podaljša življenjsko dobo milnega mehurčka. Vodja vaje nam je namignil, da glicerin stabilizira opno mehurčka s tem, da poveže repke molekul detergenta.

Starana milnica v odprti in zaprti posodi
Izhlapevana milnica v odprti posodi v primerjavi z zaprto ni dala vidnih razlik, saj je bila doba izhlapevanja prekratka (7 dni). Starana milnica pa je bila v primerjavi s svežo boljša, kar lahko pripišemo bodisi kemični reakciji v mešanici, bodisi večji homogenosti zaradi staranja.

Vlažnost zraka v okolici mehurčka
Tu so se predvidevanja potrdila. Na pok mehurčka smo čakali 40 minut, vendar mehurček še vedno ni počil. Vseeno pa v nekem končnem času bi (kar nam je potrdil vodja vaje), kar nas pripelje do ugotovitve, da je življenjska doba mehurčka odvisna od več dejavnikov, vendar pa, očitno, najbolj od vlažnosti zraka v okolici