Vidimo, da sta sila vzgona in sila upora istega reda velikosti, tako da ne moremo zanemariti nobene od njiju. Tako, da na padanje balona močno vplivata tako vzgon kot upor. Na grafu sicer manjka prva točka (meritev 1), ki pa je zaradi "plavanja" in rotacije balona nekoristna, zato ker je vzgon večji kakor upor (balon ni bil obtežen). S tem poskusom nismo mogli ovreči nobene od hipotez. Naše mnenje je, da imata pravtako Darja, kot Bojan, se pravi, da padec zavirata tako sila vzgona kot sila upora.
Pri drugem poskusu smo hoteli pri padcu balona spreminjati samo vzgon, upor pa držati konstanten. Za ot smo uporabili balone, pri katerih se z napihovanjem (povečanjem volumna) zanemarljivo preminja ploskev, ki pada skozi zrak. Pri tem smo predpostavili, da je ploščina sprednje ploskve neodvisna od volumna balona, da dolžina balona ne vpliva na upor (kasneje se je izkazalo, da je ta predpostavka verjetno napačna). Predpostavili smo tudi, da je zrak idealni plin, ter volumen balona smo izračunali s približkom valja.
Kasneje po tehtnejšem razmisleku smo ugotovili, da tudi če strižnih sil na balon ne bi bilo, nam ta poskus ne bi pokazal nič bistvenega, sila vzgona se resda spreminja, vendar se balon pravtako polni z zrakom, ki ima maso in tako sila teže deluje v nasprotni smeri sile vzgona, zaradi česar se sile na balon ne spremenijo, kvečjemu povečajo v nasprotni smeri, ker je gostota zraka v balonu večja, kot gostota zraka zunaj balona (tistega, ki ga le ta izpodriva in je zaslužen za upor).
Iz zgornjega grafa sicer vidimo, da najdaljši balon pada počasneje, vendar se to ne zgodi zaradi vzgona, ampak verjetno zaradi strižnih sil v zraku, ki so večje pri daljšem balonu. Poskus je bil slabo zasnovan in tudi če strižnih sil ni, iz poskusa ne bi mogli izvedeti nič o napovedih. Zaradi tega v tem poskusu ne moremo ovreči nobene od hipotez.